Už Atlanto daugelis vartotojų gali naudotis ne tik bankų paslaugomis, bet ir jų alternatyvomis – bendro finansavimo sistemos leidžia gauti paskolas tiek studentams, tiek ir paprastiems žmonėms, kuriems reikia būsto ar vartojimo paskolos. Lietuvoje tokios sistemos dar tik pradėjo kurtis, bet ateityje ko gero bus visos sąlygos ir skolinimuisi nekilnojimo turto įsigijimui. Viena pirmųjų bendrovių Lietuvoje – Savy.lt

Bendro finansavimo sistema yra pagrįsta tuo, kad pinigus skolina paprasti žmonės.

Šios sistemos dėka paprasti vartotojai gali gauti daug pigesnes paskolas nei siūlo kai kurios greitųjų kreditų bendrovės. Savy.lt pabrėžia, kad jų sistemoje yra leidžiama patiems nusistatyti palūkanų normą, tačiau ji neturi būti mažesnė nei 12 procentų. Kiekvienas vartotojas gali pateikti paskolos paraišką su norimu mokėjimo terminu. Tiesa, su nekilnojamo turto įkeitimu paskolos yra suteikiamos dar geresnėmis sąlygomis – metinė palūkanų norma nuo 6 procentų, o maksimali paskolos suma net 15 000 eurų!

Šios sistemos neskolina savų pinigų – paskolas teikia investuotojai.

Šios sistemos veikimo principas yra paprastas – visą kredito sumą surenka žmonės, kurie investuoja į paskolų teikimą. Tai reiškia, kad ši sistema į vieną vietą suburia ne tik paskolų ieškančius asmenis, bet ir investuotojus, kurie nori teikti kreditus ir iš to uždirbti. Lietuvoje vartojimo kredito įstatymas draudžia vartojimo kreditų teikimo veikla užsiimti fiziniams asmenims, todėl šioje sistemoje visa skolinimo procedūra yra vykdoma tarpininkaujant sistemai. Savy.lt turi teisę teikti paskolas, nes įmonė yra registruota vartojimo kreditų teikėjų sąraše. Esmė tame, kad ši įmonė neskolina savų pinigų – ji tarpininkauja, o paskolos sumą suneša investuotojai.

Investuotojai patys pasirenka priimtiniausias paskolas.

Visiems esamiems investuotojams patiems reikia rinktis į kurių klientų paskolas jie nori investuoti. Čia patys investuotojai gali pasirinkti kokio dydžio paskolos sumą norėtų finansuoti. Pavyzdžiui, jeigu pateikiama paskolos paraiška, kurioje suma yra nurodoma 1000 eurų, tai investuotojas gali rinktis kokią sumą skirs šiai paskolai – kad ir 100 eurų. Taip pat svarbu pabrėžti, kad investuotojai mato visą informaciją apie paskolos prašantį asmenį, nes jiems yra pateikiama ir kredito istorija, ir reitingas bei kita svarbi informacija.

Savy.lt šiuo metu skolina itin geromis sąlygomis, o svarbiausia – palūkanos yra beveik mažiausios tarp visų greitųjų kreditų bendrovių!

Palikite komentarą

Your email address will not be published