Sapnuose labai dažnai „nutinka“ itin keistų ir netgi mistinių dalykų. Dalykų, kurių, mūsų nuomone, neturėtų nutikti, tačiau deja, jų nutinka ir jau ne taip retai, kaip mes norėtume. Ir visiškai nesvarbu, ar tai būtų niekad nesutikti žmonės, pasirodę jūsų sapnuose, ar neregėti sugebėjimai, apie kuriuos net nepagalvojote (turbūt ne vienas iš mūsų buvome superherojai, gelbėję pasaulį ar savo artimuosius nuo negandų ir nelaimių). Šiuos neįprastus sapnus, greičiausiai, esame patyrę kiekvienas, tačiau ką reiškia, kai imame ir susapnuojame dažnai sutinkamą gyvūną – katę? Net jeigu ir jūs labiausiai mylite šunis, o kačių nemėgstate, didelė galimybė, kad bent kartą gyvenime patyrėte tokį sapną. Tad ką reiškia sapnuoti kates? Šiame tekste būtent apie tai ir pakalbėsime.

Katės sapne simbolizuoja troškimus

Žmones kates sapnuoja jau ilgą laiką. Šie naminiai gyvūnai savo „kolekcijoje“ turi ištisus šimtmečius menamą mitologinį ir meninį simbolizmą. Visgi pastaruoju metu tapus įprastais, kasdien sutinkamais vaizdiniais, katės nematant patapo daugelio žmonių dažnai sutinkamais gilesnių apmąstymų ir neišsakytų troškimų ambasadoriais mūsų sapnuose.

Kad suprasti, kodėl sapnuojame vieną ar kitą dalyką, visų pirma, reiktų pamėginti suvokti, kas daro įtaką mūsų sapnams. Kaip itin dažnai teigia sertifikuoti sapnų specialistai, sapnai yra tarsi mūsų pasąmonės veidrodis. Tad jeigu sapnuojate naktį kates, tai vyksta tikrai ne be reikalo. Jūsų pasąmonė šiuo atveju siunčia tam tikrus ženklus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį ir pasidaryti tinkamas išvadas. Labai dažnai katės buvimas sapne simbolizuoja kažkurios jūsų asmenybės dalies emocinę būklę bei kaip jūs jaučiatės kasdieniam gyvenime. Prieš pradėdami analizuoti savo sapnus, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  • Kokia katės būsena ar būklė sapne?
  • Kaip katė elgiasi sapno metu?
  • Koks jūsų santykis su kate arba kaip jūs su ja bendraujate?
  • Ką tuo metu mąstote apie katę?
  • Kaip sapne jaučiatės patys? Kokias emocijas patiriate?

Kaip pastebi sapnų analize užsiėmantys specialistai, kačių dalyvavimas sapnuose neretai reiškia seksualinę energiją bei santykiuose tvyrantį intymumą. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurie savo gyvenime jau yra užimti – turi antrą pusę, o galbūt aktyviai su kažkuo susitikinėja. Turintys aktyvų seksualinį gyvenimą, greičiausiai, tik dar dažniau ateityje „sutiks“ šį naminį gyvūną savo sapnuose. Žinoma, jeigu esate moteriškos lyties atstovė, sapnuoti kates prieš ar per menstruacijų ciklą gali reikšti stiprias ir neišgyventas emocijas. Jeigu esate būtent tokioje situacijoje, susitelkite į save, paklauskite, kas jums šiuo metu itin svarbu, bet galbūt per įtemptą gyvenimo ritmą buvo „praleista pro akis“ bei pamiršta.

Tai, kuo katės užsiėma sapne, taip pat gali paveikti pačio sapno reikšmę. Pasak šios srities specialistų, katės užsiėmimas sapno metu akivaizdžiai parodo tikslią jūsų emocinę būklę realybėje bei tai, kas vyksta jūsų kasdieniam gyvenime. Dėl šios priežasties, neretai katės elgesys ir būsena sapne būna panašūs į realius mūsų išgyvenimus. Tokiu atveju, žaisminga katė gali reikšti, kad jūs džiaugiatės bei pramogaujate šiame savo gyvenimo tarpsnyje, o jeigu katė netikėtai dingsta, tai gali reikšti viena – stipriai jaučiamas intymumo ir meilės trūkumas. Tuo tarpu, kandanti ar dręskianti katė reiškia, kad galbūt jūs užsiimate veikla, kuri jums nesuteikia naudos ar teigiamų emocijų. Trumpiau tariant, dabartinė veikla jums ne tik nemaloni, bet ir galimai kenkia tiek fiziškai, tiek ir emociškai.

Apmąstydamas savo sapnus apie kates, taip pat turėtumėte apsvarstyti, kokiame esame santykyje su katėmis ir budriame gyvenime. Jeigu esate labai alergiškas katėms ir jų vengiate bet kokia kaina, tuomet jūsų sapnuose atsiradusi katė gali simbolizuoti žmogui jūsų gyvenime ar jūsų elgesį, kuris nėra jums naudingas bei kurio vertėtų vengti bet kokia kaina. Jeigu jums patinka nepriklausomos katės prigimtis, tai greičiausiai reikš, kad siekiate tapti kaip katė – stipri ir nepriklausoma asmenybė, drąsiai einanti per gyvenimą bei nebijanti savo kelyje pasitaikančių sunkumų ar kliūčių.

Pabaigai

Pasak mūsų sapnus tiriančių specialistų – kačių vaidmuo, jų būklė bei veikla labai dažnai parodo mūsų vidinius išgyvenimus ir giliai užspaustas emocijas. Susapnavę katę būtinai skirkite laiko savianalizei bei įsiklausykite į savo vidinį aš. Tikime, kad, greičiausiai, nustebsite supratę ar išgirdę tai, ko iš tiesų norite, tačiau neskiriate tam laiko ar dėmesio.