Vanduo – labai galingas simbolis mūsų sapnuose, o sapnai apie vandenį bei ką reiškia sapnuoti vandenį gali turėti daugybę įvairių reikšmių. Vanduo yra beformis, bekvapis ir beskonis skystis, gyvybiškai svarbus kiekvienam Žemėje gyvenančiam organizmui. Dėl šios priežasties vanduo yra gyvybės ir nesibaigiančio augimo ciklo dalis. Susapnavę vandenį bei detaliau patyrinėję visa tai, ką jums pasąmonė nori parodyti, atsakysite į daugybę klausimų, kurie vėliau palengvins gyvenimiškąją kelionę.

Kadangi vanduo yra labai dažnai sutinkamas vaizdinys, o ir kiekvienas iš mūsų vandenį mato skirtingose vietose, formose ir daugelį kitų smulkių, bet itin svarbių dalykų, todėl norint tiksliai įsivardinti sapnų reikšmes, be galo svarbus visas sapno veiksmas bei kontekstas. Reikia nepamiršti, kad šiuo atveju, vandens regėjimas sapne gali būti tiek teigiamas, tiek ir neigiamas ženklas. Tad interpretuodami sapnus, būtinai apsvarstykite abi galimas versijas bei įsigilinkite į kitas smulkmenas, kurias matysite sapnuodami.

Vanduo sapne turi daug reikšmių

Visų pirma, kaip ir minėjome, prieš pradedant bet kokią analizę, labai svarbu atsižvelgti į svarbias smulkmenas, regėtas sapne. Vandens tipas yra būtent tai, pagal ką bus sprendžiama, kokią pagrindinę reikšmę regėtas sapnas turėjo. Tačiau taip pat rekomenduojama apžvelgti pagrindines vandens, kaip sapnuose sutinkamo objekto reikšmes.

Vanduo gali būti kaip emocijų simbolis. Sapnų analizės ekspertai pastebi, kad vanduo sapnuose dažnai simbolizuoja žmogaus emocijas ir jausmus. Sapne regimo vandens tipas, jo skaidrumas bei kitos vandens ypatybės greičiausiai nurodo, kokią bendrą emocinę būklę šiuo metu jūs išgyvenate. Turbūt nei vienam papildomai aiškinti nereikia, kad emocijos yra išties svarbi kasdienio gyvenimo dalis, o išmokus tinkamai atpažinti juntamas emocijas ir tai, kaip su jomis turėtume elgtis, galime pagerinti savo budraus gyvenimo būklę.

Vandens reikšmė dvasingumui

Daugelyje religijų, tokiose kaip Krikščionybė, apeigų metu yra naudojamas Švęstas vanduo. Šis vanduo yra skirtas nuodėmių nuplovimui, palaiminimui bei kitiems religiniams aktams atlikti. Daugelyje mitų bei padavimų pasakojama apie stebuklingą vandens gydomąją galią bei stiprią sąsają su dvasiniu pasauliu.

Transformacija ir atsinaujinimas

Įprastame gyvenime vanduo mums siejasi su švara, maudymusi / valymu, tačiau vanduo taip pat simbolizuoja ir teigiamą transformaciją ar atsinaujinimą. Vanduo yra beformis, puikiai prisitaiko prie indo, kuriame jis yra. Moksliniuose tyrimuose taip pat matome, kaip nesunkiai vanduo gali pavirsti į ledą ar paprasčiausiai išgaruoti.

Vanduo įvairiose kultūrose taip pat siejamas su vaisingumu, nėštumu ar net gimdymu. Daugelis žmonių, kaip ir minėta, mato vandenį kaip vieną iš pagrindinių gyvybiškai svarbių skysčių bet kurio organizmo išgyvenimui Žemėje.

Galimos sapnų reikšmės

Jeigu sapne regite vandens pilną vonią ar dušą, tuomet šis sapnas simbolizuoja apsivalymą ar tyrumą. Jeigu sapne matote dušą, atkreipkite dėmesį, ar vanduo yra šiltas, šaltas, o galbūt idealios temperatūros? Ar jis sruvena švelniai, ar bėga „šiurkščiai“ bei padrikai? Jeigu regite vonią, atkreipkite dėmesį, ar ji pilnai užpildyta vandeniu, ar ne? Atsakę į šiuos pagrindinius klausimus, galėsite geriau suprasti savo sapnų prasmę.

Sapne regėta upė simbolizuoja sraunų žinių ir emocijų srautą. Norėdami įsigilinti į sapną, gerai prisiminkite, kokią upę regėjote:

  • Ar upė buvo plati ar siaura?
  • Ar atpažįstate upę bei vietovę, kur teka vanduo?
  • Ar upės srauni, o gal vanduo teka lėtai?
  • Kokia aplinka supa tekančią upę?
  • Tekanti upė miške suteiks kitokius jausmus nei upė dykumoje. Atsakykite į klausimą, kaip tekanti upė jus nuteikia? Kokius jausmus jaučiate?
  • Ar matote upės pradžią? Galbūt ji tęsiasi be galo?

Vandenynai yra druskingo vandens telkiniai, kurių reikšmė sapnuose yra išties plati. Jei sapnuojate ramų vandenyną, tuomet, greičiausiai jaučiate vidinę ramybę, palaimą bei pasitikėjimą savimi. Jei regimas vandenynas nėra ramus, matomos aukštos bangos bei tamsus vanduo – tuomet galimas ženklas, kad patiriate daug streso, esate emociškai išsekę ar nusivylę savimi bei savo rodomais rezultatais.

Pabaigai

Regint vandenį sapnuose labai svarbu skirti pakankamai dėmesio net ir smulkiausioms detalėms. Vandens vaidmuo sapnuose gali suteikti tiek teigiamas, tiek ir gana neigiamas reikšmes. Tačiau trumpai tariant, sapnuose regimas vanduo dažnai turi teigiamą reikšmę – dvasingumo, nėštumo, transformacijos ir atgimimo simbolis.