veiklosIndividuali veikla reiškia, kad asmuo dirba savarankiškai. Kiekvienas norintis dirbti pagal individualios veiklos pažymą gali registruoti kelias veiklas ir jas vykdyti norimą laikotarpį. Tai reiškia, kad besidomintiems savarankiška veikla galima užsiimti praktiškai visomis veiklomis, aišku – jeigu jos nėra licencijuojamos ar nepriskiriamos prie tų veiklų, kurioms reikalingas verslo liudijimas. Vykdant kelias veiklas, būtina pildyti ir atskirus apskaitos žurnalus t.y. kiekvienai veiklai būtina ir atskira apskaita.

Apskaitos žurnalas ir sąskaitos faktūros turi būti priskiriamos tik vienai veiklai.

Jeigu jūs įregistruojate kelias veiklas, kiekvienai bus reikalingas atskiras žurnalas ir atskiros sąskaitos. Jokiu būdu negalima vykdyti kelių veiklų ir pajamas iš jų registruoti viename žurnale. Tai reiškia, kad vienai veiklai – vienas žurnalas su sąskaitomis. Kiekvienos veiklos sąskaitos faktūros privalo turėti atskirą serijos pavadinimą. Kiek veiklų – tiek ir apskaitų.

Deklaracijos pateikimo metu pajamos ir išlaidos turės būti surašomos pagal veiklas.

Kai pasirodys preliminarios pajamų deklaracijos, jums reikės kiekvienoje eilutėje surašyti veiklų pajamas bei išlaidas. Tai reiškia, kad deklaracijoje kiekviena veikla turės būti aprašoma iš naujo. Ten bus nurodyti veiklų kodai – prie tų veiklų kodų teks surašyti pajamas bei išlaidas ir taip kiekvienai veiklai. Taip pat matysite ir priskiriamus pajamų mokesčio tarifus.

Kiekvienas asmuo gali registruoti neribotą skaičių veiklų. Kiekviena veikla gali turėti skirtingą pajamų mokesčio tarifą. Veiklą pagal pažymą galima registruoti tik tuo atveju, jeigu jos įteisinimui nėra reikalavimo steigti juridinį asmenį, gauti atitinkamas licencijas. PSD mokestis kiekvieną mėnesį mokamas toks pats, nepaisant ar vykdoma viena veikla ar kelios t.y. jeigu vykdote, tarkime 3 veiklas, jums kiekvieną mėnesį nereikės mokėti 3 PSD mokesčių, jums reikės sumokėti tik vieną. Taip pat panorėjus galite nutraukti vieną kurią nors veiklą norimu metu – nebūtina nutraukti visų.

Palikite komentarą

Your email address will not be published