Ne viename forume skaitau narių skelbimus, esu kai kuriais ir pats pasinaudojęs, tačiau pastebiu, kad vis daugiau žmonių pradeda domėtis pinigų keitimo veiklos įteisinimo klausimais. Turiu galvoje, kad ne viename forume yra skelbimų skiltys, kur nariai gali prekiauti įvairiais daiktais, paslaugomis bei…valiutomis. Tokią veiklą legaliai vykdyti nori ne vienas žmogus, tarp jų ir aš, bet Lietuvoje fiziniai asmenys tokios galimybės neturi. Taip, PayPal, Skrill bei kitų panašių sistemų valiuta jūs negalite prekiauti.

Pinigų keitimui reikalinga licencija, o ją išduoda Lietuvos Bankas.

Norint užsiimti tokių valiutų supirkinėjimu bei pardavimu, pirmiausia reikia gauti licenciją iš Lietuvos banko. Visas finansines įstaigas prižiūri būtent LB. Pinigų keitimo veikla užsiimti gali tik finansinės įstaigos – bankai, kredito unijos. Fiziniams asmenims negalima užsiimti tokia veikla lygiai taip pat, kaip negalima teikti vartojimo kreditų.

Pirmiausia teks įregistruoti įmonę, o po to atitikti kitus reikalavimus.

pinigu keitimasPinigų keitimo paslaugas galėsite teikti tik įregistravę juridinį asmenį t.y. įmonę. Žinoma, tuo viskas nesibaigia, nes norint gauti licenciją, reikia atitikti Lietuvos banko keliamus reikalavimus. Žodžiu, jeigu svarstote apie tokios veiklos įteisinimą – geriau nevarkite, nes šiuo metu tokios galimybės fiziniams asmenims nėra t.y. be įmonės registravimo ir be licencijos gavimo, tokia veikla teisėtai jūs neužsiimsite – IV pažymos čia tikrai nepakaks.

Nelegaliai pinigų keitimu užsiimantiems asmenims reikėtų būti atsargiems.

Minėtų mokėjimų sistemų naudotojai ir pinigų keitėjai turėtų susirūpinti ir tuo, kad tos sistemos savo politikoje draudžia užsiimti pinigų keitimu. Tai reiškia, kad jūs pažeidžiate ne tik LR įstatymus, bet ir tų mokėjimų sistemų vidinę politiką. Tad, jums kyla grėsmė prarasti pinigus, nes jie gali būti užšaldomi – kas dažnam keitėjui ir atsitinka. Nepaisant to, reikėtų bijoti ir VMI – mokesčių inspekcija nesunkiai gauna visas reikalingas išklotines iš šių sistemų. Bijoti tuo labiau turėtumėte ir dėl to, kad jus paskųsti nebus sunku – internetu tai padaryti galima vos per kelias minutes. Būkite budrūs!

Palikite komentarą

Your email address will not be published